AY&KÜ PSİKOLOJİ

Vizyonumuz

Danışanlarımızın günlük yaşam kalitesini arttırmak, bireye değer vermek ve danışanlarımızın daha güzel ve mutlu bir hayat sürdürmelerine yardımcı olmaktır.

Misyonumuz

Ay&Kü Psikolojik Danışmanlık Merkezine başvuran tüm danışanlarımızın kişisel gelişimlerini temel alan psikolojik danışmanlık hizmeti vermektir.

BİZİ ARAMAK İÇİN TIKLAYINIZ
BİZE WHATSAPP ÜZERİNDEN ULAŞIN

HAKKIMIZDA

about

NEDEN AYKÜ PSİKOLOJİ

Ay&Kü Psikoloji Eğitim ve Danışmanlık Merkezi etik kurallara uygun dürüst ve güvenilir hizmet vermektedir. Gizlilik çerçevesi içerisinde olan güven ilişkimiz danışanlar tarafından tercih edilir olmamızı sağlamaktadır. Bizim için danışanlarımızın kafasında herhangi bir soru işareti olmaması ve girmiş oldukları iyileşme sürecinde hayat kalitelerini arttırmak her şeyden önce geliyor. Online ve yüz yüze destek sunduğumuz psikolojik danışmanlık hizmeti bizi siz değerli danışanlarımıza ulaştırabiliyor.
Aynı zamanda ülkemizin yaşamış olduğu üzücü doğal afetlerde Ankara’da ve tüm Türkiye’de sağlamış olduğumuz psikolojik ilk yardım destekleri ile daha geniş kitlelere ulaşıyoruz.
Ay&Kü Psikoloji ailesi olarak sağlıklı ve huzurlu günler dileriz.

Daha Fazlası İçin

DANIŞAN YORUMLARI

quote

Farklı bir şehirden online olarak destek aldım. İlgi, alaka, anlayış her şey çok güzeldi. Denk geldiğim kim varsa tavsiye ediyorum.

avatar

Ha*** ŞE***

quote

Ben İstanbul'dan online katılmıştım çok memnun kaldım. Online psikolojik destek mi olur demeyin oluyo. Verdiğiniz güven için ayrıca teşekkür ederim.

avatar

Si*** DE***

quote

Çocuklarım için online destek aldığım uzman, anlayışlı ve çok sevimli bir eğitmen. Dilerim yolları açık olsun.

avatar

Ma*** YA***

İLETİŞİM

ADRES

Balgat, Ziyabey Caddesi, 1413. Sk. 6/2, 06520 Çankaya/Ankara

TELEFON

+90 553 289 02 96
+90 312 287 06 40

E-POSTA

aykupsikoloji@gmail.com

BLOG

blog1
Çift terapisi nedir? Nasıl yapılır? Paylaşan: Kübra Şahin 24.12.2023

Çift terapisi, çiftlerin kendi başlarına çözüm bulmakta zorlandıkları sorunların, içinden çıkamadıkları kısır döngülerin ya da iletişim problemlerinin bir uzman desteği ile ortaya çıkarılıp anlamlandırma, yorumlama ve dönüştürme sürecidir. Her çiftin ilişki dinamikleri, ilişki DNA’sı kendine özel ve birbirinden farklıdır. Terapi süreci planlaması seansa gelen çifte özel olarak belirlenir. Terapi hedefi, her çifte göre konu bazında değişse de, yaşanan kısır döngülerin ve döngüde var olan bilinçdışı faktörlerin belirlenmesi, bu döngülerin partner seçimimiz ve partnerimizle ilişkilenme biçimimizdeki rolümüzü fark ederek kırılması ve daha olumlu, yaratıcı bir ilişkilenmeye dönüşmesi temeline dayanır. Haklı ile haksızın kim olduğunun belirlendiği ve terapistin hakemlik yaptığı bir anlayışın aksine terapist partnerlerin ilişki içerisindeki ihtiyaçlarını ve bu ihtiyaçların karşılanması adına belirginleşmiş kısır döngüleri belirlemede yardımcı olurken partnerlere eşit mesafede yaklaşır ve kişileri değil ilişkiyi tedavi etmeyi amaçlar.

Daha Fazlası İçin
blog1
Güçlü bir psikolojiye sahip olmanın altın kuralları nelerdir? Paylaşan: Ayşe Şahin 20.12.2023

1. DUYGULARINIZI KONTROL ALTINDA TUTUN
Güçlü psikolojiye sahip olmayan bireylerin düştüğü en büyük hatalardan bir tanesi morallerini ve duygularını başkalarının belirlemesine izin vermeleridir. İnsan psikolojisinde duyguları meydana getiren güç bireyin kendi düşünceleridir. Dolayısıyla bu olumsuzlukları sağlıklı şekilde düşünerek çözebilir, olumsuz duygularınızın üstesinden mantıklı bir şekilde düşünerek gelebilirsiniz. Çevrenizdeki bireylerin sizin üzerinizde güç sahibi olmasına ve davranışlarıyla sizi kötü hissetmeye itmelerine engel olmalısınız. Bunu, bağımsız ve özgür bir birey olduğunuzu göz önünde bulundurarak, başkalarının düşüncelerini ya da davranışlarını değiştiremeseniz de kendinizinkileri değiştirebileceğinizin bilincinde olarak yapabilirsiniz.

Daha Fazlası İçin
blog1
Terapilerle Öfke Kontrolü Nasıl Sağlanır? Paylaşan: Kübra Şahin 17.12.2023

Psikoterapiler, özellikle öfke sorunları yaşayan kişilerin öfkeyi tanımlamalarını, anlamalarını, yönetmelerini ve kontrol etmelerini sağlamak adına fayda sağlayabilir. Terapilerin bu tarz durumlarda sağladığı bazı katkıları şunlardır:
Öfke nedenlerinin keşfedilmesi: Terapi, kişinin öfke nedenlerini belirlemesine yardımcı olabilir. Kişi, öfkeye neden olan durumları, olayları veya kişileri tanımlayarak, öfkeyi kontrol altına almak için gerekli önlemleri almaya başlayabilir.
Duygusal farkındalık: Terapi, kişinin duygusal farkındalığını artırabilir. Kişi, öfkeyi hissetmeden önceki duygularını tanıyarak, öfkeyi tetikleyen durumlardan kaçınabilir veya daha iyi tepkiler verebilir.
Öfkeyi yönetme becerilerinin öğrenilmesi: Terapi, kişiye öfkeyi yönetmek için farklı stratejiler öğretebilir. Bu stratejiler, öfkeyi azaltmak, öfkeyi ifade etmek için daha iyi yollar bulmak ve rahatlama teknikleri kullanmak gibi yöntemleri içerebilir.

Daha Fazlası İçin